Přesunutí wordpressu na novou doménu nebo hosting
V dnešním článku si ukážeme, jak migrovat Váš wordpress web na jinou doménu nebo hosting. Koukal jsem, že stále se tento přesun řeší, tak jsem si řekl, že napíšu klasický postup, který mi vyhovuje.
Co budeme potřebovat
Určitě bude potřeba ftp přístupy k novému i starému hostingu. Dále pak přístupy k staré i nové mysql databázi.
Vytvoření zálohy
Připojte se ke starému hostingu a všechny soubory přetažením zazálohujte k sobě na disk.
Připojte se pomocí Phpmyadmin ke staré databázi a data exportujte:
- klikněte na tlačítko Export
- klikněte na tlačítko Proveď
Soubor se uloží do místa obvyklého pro Vámi stahované soubory. Pokud si se zálohou nevíte rady, je možné použít i jeden z mnoha pluginu k tomu určených. Mám vyzkoušený plugin WP Backup Plugin, který funguje dobře.
Nový prostor – nový hosting
Všechny soubory nakopírujte do nového prostoru hostingu. Připojte se k nové databázi a vytvořený sql soubor importujte:
- klikněte na tlačítko Import
- vyberte soubor pro import
- ostatní položky není ve většině případů potřeba nastavovat
- klikněte na Proveď
Pokud měníte i název hostingu, tak je třeba upravit odkaz na domenu.
Úprava databáze
Znám dva způsoby úpravy:
1. Úprava databáze v Phpmyadminu, pomocí příkazu:
UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://stara-domena', 'http://nova-domena') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl'; UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://stara-domena','http://nova-domena'); UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://stara-domena', 'http://nova-domena');
http://stara-domena nahraďte adresou původního webu. http://nova-domena nahraďte novou adresou webu.
2. Úprava databáze pomocí nástroje PSPAD
Otevřeme si program PSPAD, načteme původní databázi. Upravíme url podle nové domény: http://stara-domena nahraďíme url novou doménou: http://nova-domena. Toto nahrazení vytvoříme jednoduše po stisknutí kláves CTRL+ H. Novou upravenou databázi nahrajeme na nový hosting.
Úprava wp-config.php
Posledním krokem je úprava souboru wp-config.php, kde je potřeba upravit řádky týkající se připojení k databázi. Soubor otevřete ve Vašem textovém editoru a upravte řádky:
define('DB_NAME', 'sql_nazev_databaze'); /** MySQL database username */ define('DB_USER', 'sql_login_uzivatele'); /** MySQL database password */ define('DB_PASSWORD', 'sql_heslo');
Tím by měl wordpress na novém umístění již bez problémů fungovat. Občas se vyskytne chyba, kdy funguje pouze úvodní stránka a odkazy na podstránky končí chybou. V tom případě je potřeba přejít do administrace, do Nastavení záložka trvalé odkazy. Většinou stačí jen přepnut na Výchozí. Projít si pár podstránek a následně znova přepnout v trvalých odkazech na Název příspěvku.
V případě, že si nevíte s něčím rady, neváhejte mne kontaktovat.
(372)